Když důvěra přijde draho: Skutečný příběh o ztrátě 1,5 milionu korun

Každý den se snažíme klientům pomáhat spravovat jejich majetek tak, aby pracoval pro ně, ne proti nim. Bohužel občas přijdou až ve chvíli, kdy už je pozdě. Ráda bych s vámi sdílela jeden skutečný příběh, který by se nemusel stát – pokud by se dotyčný poradil včas.

kdyz duvera prijde draho

Zhodnotit peníze? Ano, ale s rozumem.

V tomto týdnu nás oslovil nový klient. Chtěl opravit rodinný dům a zhodnotit naspořené peníze, než se do rekonstrukce pustí. Na internetu si našel inzeráty slibující vysoké zhodnocení vkladů. Vše vypadalo profesionálně – lákavé výnosy, bonusy za vyšší vklady, tzv. VIP sekce bez poplatků. Jenže si neověřil původ nabídek. Vložil postupně přes vkladomaty více než 1,5 milionu korun, bez smlouvy, bez přístupu k jakékoli platformě, pouze na základě několika e-mailů a telefonátů. Když začal mít pochybnosti, bylo už pozdě. Včera s ním byl kolega na Policii ČR – a pán je dnes bez peněz.

Poučení? Nepodceňujte ochranu svého majetku.

Tento příběh je připomínkou, že důvěra bez ověření může vést k fatálním ztrátám. V době, kdy je velmi snadné vytvářet falešné investiční weby a komunikovat podvodně jménem „poradců“, je klíčové ověřovat si, s kým jednáte.

Na co si dát pozor:

  • Neslibují vám nereálně vysoké výnosy? (např. 15 % a více ročně bez rizika?)
  • Máte podepsanou smlouvu, přístupy do systému a kontrolu nad svými prostředky?
  • Existuje skutečný člověk, se kterým se můžete osobně setkat?
  • Je společnost pod dohledem ČNB? Znáte její IČO, reference, historii?
  • Tlačí na vás, abyste vložili víc peněz co nejdřív? To je vždy varovné znamení.

Rada na závěr:

Nechte si poradit předtím, než uděláte důležitá rozhodnutí. Konzultace nic nestojí, ale může vám zachránit celý majetek. Když jde o finance, je lepší být opatrný než litovat. Pokud zvažujete investici, využijte prověřené nástroje a dlouhodobé strategie. Společně najdeme cestu, která je bezpečná, transparentní a především ve váš prospěch.

Přejít nahoru